Odzivi na žensko gimnastiko žensk, ki so osvojili zlato, so vredni njihovih lastnih medalj

Vsebina:

Ameriška ženska ekipa, ki se je srečala in nato presegla najvišja pričakovanja vseh, je v torek osvojila zlato medaljo za ekipno ekipno tekmovanje. Superstar Simone Biles je utrl pot za drugo zaporedno olimpijsko zmago v ekipi skupaj s soigralci Aly Raisman, Gabby Douglas, Laurie Hernandez in Madison Kocian. Cvrkutne reakcije na zmagovalno zlato žensko gimnastiko pa so vredne svojih medalj.

To je prvič, da je ameriška gimnastična ekipa osvojila zlate medalje. Končni rezultat ekipe 184.897 je bil več kot osem točk višji od ruskih srebrnih medalje - resnično velikanski rob. Predstave, ki so prispevale k neverjetno visokim rezultatom, kažejo, da so velike stvari v finalu posameznih all-around-ov, ki bodo potekale v četrtek, 11. avgusta. Biles in kapetan ekipe Raisman, ki sta osvojila prvo in drugo mesto v kvalifikacijah, bosta predstavljala ZDA. Tretje mesto je dobil moštveni kolega Douglas, olimpijska pravila pa ekipam prepovedujejo imeti več kot dva telovadca v posameznem finalu. Čeprav je bil Douglasov rezultat skoraj za dve točki večji od četrtega mesta, ki ga je osvojila Brazilka Rebeca Andrade, se zdi, da smo za zdaj videli zadnjega Douglasa.

Toda nazaj na praznovanje!

Ženske so poimenovali "Final Five" (ker vsaka ameriška ekipa potrebuje privlačen vzdevek), koordinatorka nacionalne ekipe Martha Karolyi pa je zmagala. Karolyi je vodil ameriško ekipo od leta 2001 in se upokoji na najbolj nedotakljivi vrh. Ekipa je izbrala "Final Five" kot vzdevek, ker sta zadnja olimpijska ekipa Karolyija; to je namenjeno njenemu čaščenju. Poleg tega bodo na naslednjih olimpijskih igrah gimnastične ekipe sestavljale štiri člane, ne pet. Resnično, ti športniki označujejo konec obdobja, saj bi lahko leta 2020 stvari izgledale precej drugače.

Biles je prejel najboljše rezultate v sefu, žarki in tleh - razliko, za katero upa, da bo kasneje prevzela posamezne dogodke v upanju, da bo zaslužila več medalj. Lahko bi osvojila skupno pet, medtem ko bi v Riu, ki bi ji dodali že izčrpno zbirko medalj svetovnega prvenstva (ima 10).

Trenutno se ZDA vežejo s Kitajsko na prvo mesto s petimi skupnimi zlatimi medaljami. Ob upoštevanju vseh stopenj medalj, so ZDA daleč pred 20 proti 13 na Kitajskem. Ampak na tej točki smo ravno na začetku tekmovanja. Prihajajoči tedni bodo zagotovo ponudili več presenečenj in vznemirilcev, da bodo imeli nova imena, ki jih boste spoznali, medtem ko navijate za naše stare favorite.